Зустріч з Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики

09
Кві
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ1 / РГ5

IMG_4439

5 квітня представники Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, а також експерти організацій, які займаються гендерною  проблематикою, провели зустріч з Катериною Левченко, Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики.  

Пані Катерина призначена на цю посаду на початку березня 2018 року. Вона підкреслила, що, як фахівець зі значним досвідом роботи в громадському секторі, усвідомлює важливість співпраці Уряду з громадянським суспільством, і висловила зацікавленість у співпраці з Платформами громадянського суспільства: Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Українською стороною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Геннадій Максак, Національний координатор УНП, розповів детальніше про засади діяльності Платформ та можливості, які вони пропонують. Координатор Робочої групи 1 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» Віталій Мартинюк окреслив діяльність підгрупи «Права людини, гендерна рівність та недискримінація» в рамках Робочої групи 1. Представники організацій-членів Платформ (ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» і ГО «Бюро гендерних стратегій та бюджетування») поділилися своїми напрацюваннями у площині гендерної політики та розповіли про проекти, які виконували їхні організації з метою врегулювання окремих питань гендерної політики, наприклад, недискримінації на ринку праці чи аналіз гендерної чутливості національних стратегій. Присутня на зустрічі представниця Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Зоряна Макаруха окреслила діяльність Урядового офісу, пов’язану з гендерною проблематикою, і можливості для співпраці між урядом та громадянським суспільством у цій сфері.

IMG_4435

Учасники зустрічі обговорили потенціал синергії зусиль у площині гендерної політики – як в рамках реалізації ініціатив Східного партнерства, так і в рамках імплементації Угоди про асоціацію. Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики на основі Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, прийнятого 27 жовтня 2017 р., підготував до зустрічі план заходів з гендерної проблематики (Plan). Таким чином, аналіз виконання цього плану, надання експертної оцінки окремих законопроектів, в тому числі з переліку Дорожньої карти євроінтеграційних законопроектів, можуть стати основою для співпраці між гендерними організаціями Платформ та Урядовим уповноваженим з питань гендерної політики. Окремим напрямом співпраці може стати аналіз прогресу виконання цілей Спільного робочого документу «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 рр.», в тому числі у порівнянні з іншими країнами Східного партнерства. При цьому важливо зазначити, що гендерна рівність та недискримінація, у переліку «20 досягнень» є одним з трьох наскрізних (разом з такими досягненнями як «громадянське суспільство» та «стратегічні комунікації»). Тому здійснюваний аналіз стосуватиметься не лише безпосередньо цілей, передбачених розділом щодо гендерної рівності та недискримінації, а й інших сфер, що містять гендерну складову. 

IMG_4441

Учасники зустрічі:

Дмитрук Наталія, експертка ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування»

Жуковська Галина, представниця Апарату урядового уповноваженого з питань гендерної політики

Левченко Катерина, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики

Луценко Євгенія, ГО «Центр соціальних і генерних досліджень «Нове життя», членкиня Громадської ради МЗС України

Макаруха Зоряна, представниця Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Максак Геннадій, Національний координатор УНП, ГО «Рада зовнішньої політики «Українська призма»

Мартинюк Віталій, Координатор Робочої групи 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність», ГО «Центр глобалістики «Стратегія ХХІ»

Машталер Ольга, Секретар УНП

Ростислав Дзундза, голова ГО «Бюро соціальних та політичних розробок»

Санченко Алла, Інститут законодавства Верховної Ради України, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, керівник Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в економіці

IMG_4456 IMG_4446mm