Заява Керівного комітету УНП ФГС СхП щодо Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року

30
Жов
2020
Категорії: Заяви / Новини / новини членів УНП

Statement1_КС_27.10.20Заява Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо поновлення е-декларування.

Посилення механізмів верховенства права та боротьби з корупцією є одним з ключових пріоритетів Східного партнерства. За сприяння ЄС в Україні було створено три інноваційні антикорупційні інституції – Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). На виконання Закону України «Про запобігання корупції» в Україні була запущена система електронного декларування.

Рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року заблоковано роботу антикорупційних підрозділів НАЗК, позбавлено повноважень з контролю та перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя та здійснення іншої важливої антикорупційної діяльності.

Це рішення здатне спричинити зупинку антикорупційної реформи та матиме руйнівні наслідки для євроінтеграційного поступу України.

Керівний комітет Української національна платформа ФГС СхП приєднується до вже озвучених вимог громадськості та закликає:

-          Президента внести як невідкладний до Верховної Ради України законопроект щодо електронного декларування; -          народних депутатів якнайшвидше ухвалити відповідний законопроєкт.

Члени Керівного комітету Української національної платформи ФГС СхП