Засідання Робочої групи 5 “Соціально-трудова політика та соціальний діалог” – підсумки

16
Тра
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 5 / новини членів УНП / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

IMG_4617

10 травня відбулося засідання Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» Української національної платформи форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП). Участь у засіданні взяли 19 осіб – представників організацій-членів групи.

На засіданні були розглянуті питання щодо нової структури Східного партнерства та Форуму громадянського суспільства СхП, відповідність плану роботи РГ5 на 2018 рік «20 очікуваним досягненням СхП», окремі організаційно-фінансові питання діяльності групи, участь представників РГ5 в заходах Платформи та в зустрічах зі стейкхолдерами, та інші (порядок денний засідання).

IMG_4696

Більше всього уваги учасники засідання приділили обговоренню нової структури Східного партнерства, презентованої 12 березня в Брюсселі, та відповідної інституційної реформи Форуму громадянського суспільства СхП, проект якої обговорювався делегатами Щорічної асамблеї 25-27 жовтня 2017р в Талліні.

Як відомо, нова інституційна структура передбачає наявність 4-х урядових платформ:

1.      Посилення інститутів та належне управління;

2.      Економічний розвиток та ринкові можливості;

3.      Взаємопов’язаність, енергоефективність, довкілля та зміна клімату;

4.      Мобільність та контакти між людьми.

structure

Тематика цих платформ загалом корелює з напрямами діяльності відповідних робочих груп ФГС СхП. При цьому питання, де місце Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» в цій структурі, залишається відкритим.

Відтак учасники засідання пропонували своє бачення подальшого розвитку групи та інституційних форматів її діяльності. Наразі на рівні Форуму розглядається сценарій об’єднання Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та узгодження з політиками ЄС» і Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог». На думку учасників засідання, це може бути виходом із ситуації, але питання соціально-трудової політики та соціального діалогу виходить далеко за рамки економіки та ринкових можливостей. Це питання соціальної безпеки країн Східного партнерства та Європи, питання сталого розвитку, які стосуються і ряду аспектів діяльності інших робочих груп.  Оскільки співпраця між Платформами – одна з основних засад нової структури Східного партнерства і Форуму громадянського суспільства, можливо, участь членів РГ5 в роботі Форуму полягатиме в долученні до діяльності інших робочих груп, проведенні спільних заходів. Що, втім, має свої ризики і може призвести до мінімізації ролі і впливу групи та зменшенню уваги до її тематики.

IMG_4635

 Оскільки нова структура Східного партнерства та ФГС СхП спрямовані на виконання «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 р.», було підняте питання відповідності деяких пунктів плану роботи Робочої групи 5 УНП на 2018 «20 досягненням СхП». Це питання є актуальним, оскільки «20 досягнень СхП» не містять соціальної складової, а окремі дотичні питання лише побіжно згадуються в сфері відповідальності інших робочих груп (переважно Робочої групи 2).  

Одним з ключових питань, що регулярно обговорюється на засіданнях Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог», є питання про організаційно-фінансові основи діяльності РГ5. Учасники засідання обговорили можливі механізми розширення фінансової бази діяльності групи. Поділилися члени групи і новинами щодо грантової діяльності своїх організацій. Зокрема, представник ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» Ростислав Дзундза окреслив ініціативи, які його організація планує реалізувати в рамках проекту за підтримки Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Як підкреслив п. Ростислав, проект «Соціальне партнерство заради рівності», що реалізовуватиметься упродовж 2018 р., відповідає цілям документу “20 очікуваних досягнень Східного партнерства”, що підтверджує його важливість та визначає його додану вартість для всіх робочих груп. Гендерна рівність та недискримінація повинні стати основою дій, що здійснюються в рамках політики  Східного партнерства Європейського Союзу, задля забезпечення повної підтримки  суспільствами  країн-партнерів  ЄС.  З презентацією, де представлений детальніший опис завдань та активностей в рамках проекту, можна ознайомитися тут: presentation.  

Протокол засідання: WG5 meeting_10 May_Protocol. 

IMG_4632 Засідання відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується ЄС, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».

Більше фото з засідання.

IMG_4655

IMG_4634

IMG_4657

IMG_4669