Запровадження європейських норм технічного регулювання: чому українська продукція опиняється неконкурентоспроможною? – дослідження

08
Лют
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / Статті

Regulation conceptУкраїнська продукція опинилась під загрозою стати неконкурентоспроможною у порівнянні з імпортованою в процесі відкриття внутрішнього ринку для продукції з країн Світової організації торгівлі. Це пов’язано з тим, що Уряд України та регіональна влада на мінімальному рівні надають підтримку у запровадженні європейських норм технічного регулювання в країні.  Крім того, учасники ринку недостатньо обізнані про механізми технічного регулювання, як того вимагає Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Аграрний сектор, харчова промисловість та туризм сьогодні потребують окремої уваги до втілення європейських технічних норм. До таких висновків дійшли експерти з Сіверського інституту регіональних досліджень у виданні «Реалізація вимог щодо технічного регулювання в Україні (аграрний сектор, харчова промисловість, туризм)», яке 7 лютого було презентовано в м. Полтава.

Як в окремих секторах економіки України впроваджуються вимоги ЄС щодо технічного регулювання, що необхідно для виходу на зовнішні ринки, для чого та як сертифікувати продукцію – це найбільш поширені питання, відповідь на які намагалися дати автори збірника.

Видання покликане підвищити рівень обізнаності фахівців у сфері технічного регулювання, підприємців (виробників харчової продукції, фермерів, власників туристичних садиб), громадських активістів, посадових осіб та органів місцевого самоврядування з нормативно-правовими вимогами ЄС до технічного регулювання, зокрема, міжнародними вимогами до систем менеджменту, сертифікації продукції та послуг.

У збірнику також представлена інформація про міжнародну технічну підтримку та грантові програми ЄС для допомоги підприємцям у впровадженні технічного регулювання. Надаються практичні рекомендації з приведення діяльності організації у виробництві продукції, наданні послуг та запровадженні системи технічного регулювання до європейських стандартів.

  

Довідково: видання підготовлене в рамках реалізації проекту «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання», який здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

Окремі думки, висловлені в матеріалах, є особистою позицією авторів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити прес-реліз: Press release.