Володимир Купрій: Варто приділити більше уваги “ситуації після Вільнюсу”

05
Жов
2013
Категорії: Статті / Статті РГ 1

Виконавчий директор Творчого центру ТЦК та координатор першої робочої групи Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Володимир Купрій поділився з Європейським Простором ключовими питаннями, що стоять на порядку денному групи, а також баченням щодо основних досягнень та перспектив розвитку Форуму.

- Порівнюючи з попередніми роками, я можу сказати, що Форум громадянського суспільства набирає динаміки, викрастилізовуються специфічні групи по різноманітним інтересам, більш предметними стають розмови. Так, учасники все частіше говорять про завдання, які необхідно виконати для досягнення результатів на рівні національних платформ та в цілому на рівні Східного партнерства. Як відомо, Форум вже допоміг створити окремі мережі організацій, навіть неформальні, оскільки тематичні групи, що працюють в межах Форуму, вже продукують позиційні документи та спільні проекти достатньо високої якості. На мою думку, Форум громадянського суспільства має майбутнє. Єдине що, можливо, варто було б приділити більше уваги “ситуації після Вільнюсу”. Адже якщо допустити, що під час саміту Східного партнерства відбудеться підписання або парафування Угод про асоціацію, то країни регіону опиняться в різних ситуаціях. Тому виникає питання – як діяти?

Що ж до першої робочої групи, яка опікується питаннями демократії, прав людини та належного врядування, то можу сказати, що активізувалася ініціатива з вирішення регіональних конфліктів, зберегли свою динаміку підгрупи зі свободи медіа та реформи самоврядування. В цілому, на мою думку, Форум демонструє себе справжнім майданчиком для виникнення важливих проектів, вплив яких є відчутним. На мій погляд, якщо зберігати таку динаміку, то позиція Форуму посилюватиметься.

Існує думка, що одним з недоліків Форуму є представлення позиції лиш інституціалізованої частини громадянського суспільства, тоді як голосів решти представників третього сектору не чутно. Яка ваша думка з цього приводу?

- Оскільки Форум створено насамперед для впливу на певну ситуацію, пов’язану з посиленням різноманітних аспектів європейської інтеграції, то свою нішу неорганізованим групам буде знайти достатньо складно, хоч вони і мають бути представлені. Для того, щоб їх голос почули, варто діяти більш активно в межах національної платформи, яка, в свою чергу, репрезентуватиме їх на рівні Форуму. Я думаю, що вплив цієї групи громадянського суспільства має бути посиленим, але чи варто перебудовувати для цього усі процедури та шукати нові механізми, я не впевнений. Адже Форум має свою специфіку, і був заснований не для того, щоб бути мережевим майданчиком, а платформою, яка впливає насамперед на політичний діалог.

Спілкувалася Надя Кайданович
Європростір