6 березня 2018 року у м. Києві відбулося засідання Робочої групи 3 «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» Української Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
У засіданні взяли участь 15 учасників (з них – 12 представників організацій членів РГ3 та 3 запрошені експерти). Вони обговорили пріоритети та завдання діяльності РГ3 на 2018 рік; питання взаємодії та ідентичності РГ3 УНП ФГС СхП і РГ5 УС ПГС; звернення до органів влади, Делегації ЄС, донорів та ОГС стосовно підтримки реформи екологічного врядування в Україні; рекомендації щодо включення екологічних громадських організацій – представників РГ3 до Української частини Комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер.
Серед пріоритетів діяльності, група ухвалила:
- адвокацію Водної стратегії та адаптації до зміни клімату у водному секторі з урахуванням інтересів секторів економіки на засадах оцінки ризиків, а також щодо екологізації гідроенергетики;
- оцінку та комунікацію результатів СхП у 2017 році (відповідно до Спільного робочого документу «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 р.») у таких сферах як стала енергетика, зміна клімату та довкілля;
- адвокацію та сприяння впровадженню нових законів про ОВД («Про оцінку впливу на довкілля») та СЕО («Про стратегічну екологічну оцінку»);
- підтримку реформи належного екологічного врядування і розвиток тристороннього діалогу за цією тематикою між ОГС, ЄС та Мінприроди з іншими органами влади.
Торкаючись у дискусії питань інновацій, запрошений експерт з питань зміни клімату Тарас Бебешко висловив думку, що для України залишилася обмежена кількість напрямків, за якими вона може здійснити інноваційний прорив, який буде мати важливе значення для її геополітичного майбутнього, і чи не єдиний з цих напрямків – озеленення економіки та досягнення належного екологічного врядування.
До складу Дністровської комісії РГ3 рекомендувала включити представників НЕЦУ та ГО Екологічний клуб «Край».
ПРОТОКОЛ ЗУСТРІЧІ: WG3meeting_6 March_Protocol.
Захід відбувся за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується ЄС та Міжнародним фондом «Відродження» і виконується Європейською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження».