В Луцьку на семінарі обговорили вплив трудової міграції українських будівельників на ринок праці західної України

11
Кві
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 5 / новини членів УНП

????????????????????????

3-4 квітня в м. Луцьк Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України провела регіональний семінар: «Вплив трудової міграції українських будівельників на ринок праці західного регіону України. Позиція профспілки і роботодавців». Участь в семінарі взяли керівники обласних і первинних організацій Профспілки, представники Державної міграційної служби України, управління з питань праці Луцької міської Ради, управління Держпраці, Федерації Профспілок Волинської області, Хелмського відділу товариства «Спільнота Польська» Польща, професійно-технічних навчальних закладів, організацій роботодавців Волинської області, керівники будівельних підприємств м. Луцьк, компаній і громадських організацій, які займаються питаннями працевлаштування за кордоном.

Під час заходу, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України представила дані про:

  • стан ринку праці у будівельній галузі Волинської області та вплив міграції на ринок праці західного регіону України;
  • прикордонну трудову міграцію і специфіку працевлаштування українців за кордоном;
  • умови праці українських трудових мігрантів-будівельників в країнах ЄС;
  • законодавче забезпечення прав і соціальних гарантій українських трудових мігрантів будівельників в країнах ЄС. 

????????????????????????В свою чергу представниця товариства «Спільнота Польська» Вероніка Мацелюх розповіла про регулювання легальної праці в Польщі.

Під час круглого столу, керівники будівельних підприємств Волинської області зазначили, що вони зацікавлені у збереженні робітничих кадрів на підприємствах. Учасники семінару погодилися, що українські громадяни мігрують здебільшого для заробітку. Водночас, відтік робочої сили з Волині і західних регіонів України стимулюватиме підвищення зарплати. Під час семінару було також наголошено на тому, що заробітна плата у 20 тис. грн. може стримати процеси трудової міграції.

 Трудова міграція української молоді з освітою, а також неповернення молоді на батьківщину після навчання за кордоном – ще одна актуальна проблема як для західного регіону, так і для України в цілому.

????????????????????????

Представники компаній і громадських організацій з питань працевлаштування за кордоном звернули увагу присутніх, що волиняни працюють не тільки в Польщі та інших країнах ЄС, наприклад Італії і Чехії,  але й навіть у США. В свою чергу, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв наголосив на важливості надання інформації про специфічні умови праці в секторі будівництва в країнах ЄС для українців.

В рамках семінару на телеканалі «Нова Волинь» відбувся прямий телевізійний ефір на тему: «Трудова міграція українських будівельників: що непокоїть профспілки?».

Телесюжет з заходу

 Довідкова інформація: семінар організовано за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково  відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».  

????????????????????????