В Кишиневі пройшов Форум аналітичних центрів Східного Партнерства-2017

10
Жов
2017
Категорії: Документи СxП / Новини / Новини ФГС СхП / Регрантинг ФГС СхП

23475143208_34f50c5117_o

За два місяці напередодні Саміту Східного Партнерства понад 60 міжнародних та місцевих експертів зібрались 22 вересня у Кишиневі, щоб взяти участь у першому Форумі аналітичних центрів Східного Партнерства (EaP Think Tank Forum). Захід був організований в рамках проекту «Форум аналітичних центрів Східного Партнерства (EaP TTF)»*, що реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства-2017 як спільна ініціатива Інституту європейської політики та реформ (Institute for European Policies and Reforms (IPRE), Молдова), Грузинського інституту стратегічних досліджень (Georgian Institute for Strategic Studies (GISS)) та Центру «Нова Європа» (New Europe Center , колишній «Інститут світової політики», Україна).

Результатом дискусій стала низка рекомендацій з питань окремих секторальних політик до Саміту Східного Партнерства, беручи до уваги Декларацію громадянського суспільства, що буде прийнята в Таллінні під час 9-ї Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Конференції громадянського суспільства, а також Спільний робочий документ «Східне Партнерство – 20 очікуваних досягнень до 2020 року», що був переглянутий в червні 2017 р.

Даніела Морарі, Заступник Міністра закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова, розпочала обговорення, підкресливши: «Ми повинні взяти на себе зобов’язання щодо більш амбітних дедлайнів та більш конкретних результатів для громадян». Серед наших пріоритетів – роумінгові тарифи, молодь та мобільність для медіа та громадянського суспільства, розвиток малого та середнього бізнесу, а також посилення комунікації та впізнаваності регіону Східного Партнерства. Крім того, Декларація громадянського суспільства повинна містити більш чіткий політичний месидж, як з боку ЄС, так і з боку країн-партнерів, одночасно підкреслюючи досягнення та визнаючи європейські прагнення».

DKTzEyZXoAAg3rq

В свою чергу, члени Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства також наголосили на необхідності акцентування політичних амбіцій та месиджів ініціативи Східного Партнерства, які часто не беруться до уваги внаслідок бюрократизації. На цьому тлі, громадянське суспільство також повинне взяти на себе більшу політичну роль, одночасно здійснюючи моніторинг  процесу інституціоналізації та сприяючи горизонтальній співпраці між країнами, скориставшись перевагами багатостороннього формату Східного Партнерства.

За словами члена Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства Влада Вялічкі (Ulad Vialichka), «деполітизація та постійний компроміс є сучасними викликами Східного Партнерства». Його додаткова цінність – це багатосторонній вимір».

DKT1xSaXcAAs3fb

Наталія Єрашевіч, Директор Секретаріату Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства представила своє бачення найбільш важливих результатів цьогорічної Конференції громадянського суспільства та 9-ї Щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, з точки зору Саміту Східного Партнерства.

Говорячи про Декларацію громадянського суспільства, яку буде прийнято під час заходу, вона зазначила, що: «Декларація громадянського суспільства буде більш критичною та вимогливою по відношенню до урядів країн Східного Партнерства та більш стриманою в оцінці результатів минулих двох років після Ризького Саміту, в той же час з більшими вимогами щодо того, що політика Східного Партнерства може дати країнам-партнерам».

Від Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства участь у заході взяв Геннадій Максак, Національний координатор УНП.

DKUBoSRXcAAbUa_

Програма заходу та перелік учасниківAgenda and participants.

Рекомендації до Саміту СхП, напрацьовані за підсумками Форуму аналітичних центрів Східного Партнерства («Upgrading the Eastern Partnership: Policy Recommendations for the 2017 Eastern Partnership Summit»): Policy-Recommendations-for-the-2017-EaP-Summit-Upgrading-the-EaP.

 

*Проект «Форум аналітичних центрів Східного Партнерства (EaP Think Tank Forum

Тривалість проекту: 6 міс. (травень-жовтень 2017 р.)

Мета: посилення зв’язків серед спільноти аналітичних центрів з ЄС та країн Східного Партнерства, максимальний вплив їхніх .досліджень, розробка політики та адвокаційна діяльність в просуванні європейських цінностей в регіоні Східного Партнерства.

Основні напрацювання: комплекс рекомендацій щодо окремих державних політик з метою посилення позиції Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства для Саміту СхП в Брюсселі, напрацьований спільнотою аналітичних центрів, що співпрацюють в рамках Європейської мережі експертів.

 

Джерело: https://eap-csf.eu/eastern-partnership-think-tank-forum/