Учасники РГ1 УНП Наталя Беліцер і Ірина Бекешкіна зустрілися з представниками Європейської служби зовнішньої дії, щоб обговорити ситуацію в Криму і на Донбасі

06
Чер
2017
Категорії: Без категорії / Новини / Новини РГ 1 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ1

maxresdefault

11-12 травня 2017 р. в Брюсселі відбулася зустріч Робочої групи 1 “Демократія, права людини, належне урядування і стабільність” Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства  (детальніше – http://old.eap-csf.org.ua/zustrich-robochoyi-grupi-1-forumu-gromadyanskogo-suspilstva-shidnogo-partnerstva-v-bryusseli-osnovni-temi-i-pidsumki/). За ініціативою Національного координатора УНП Геннадія Максака і за узгодженням з  Секретаріатом ФГС СхП, для кількох зацікавлених учасників Робочої групи 1 УНП були організовані зустрічі з представниками ключових європейських інституцій поза офіційною програмою засідання РГ1 ФГС СхП.

Зокрема, 12 травня відбулася зустріч в офісі EEAS (Європейська  служба зовнішніх справ, де факто МЗС Європейського Союзу) з Улою Хаканен (відповідальна за Україну в рамах Східного партнерства), Крістіною Марфі (аналітик підрозділу по Росії) та Мартіном Рошку (спеціалізується по проблемах Криму). Від РГ1 УНП у зустрічі взяли участь Наталя Беліцер, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика та Ірина Бекешкіна (директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»).

Темами обговорення був стан справ на непідконтрольній центральній владі території Донецької і Луганської областей, а також в окупованому Криму.

Стосовно Криму, в першу чергу була зацікавленість в отриманні детальної інформації щодо ситуації з дотримання прав людини, її динаміки та прогнозів подальшого розвитку.  Співрозмовники продемонстрували не тільки непідробний інтерес до цих питань, а й добре володіння предметом, зокрема, обізнаність з проблемами кримських татар. Більше того, п. Ула Хаканен повідомила, що брала участь в останньому Постійному  Форумі ООН з питань корінних народів (Нью-Йорк) і відвідала усі заходи, влаштовані  українською делегацією.

Найменш відомим виявилося коло питань, пов’язаних з мусульманами – членами пан-ісламської організації Хізб-ут-Тахрір. Відповідно, була надана детальна інформація про діяльність цієї організації на Кримському півострові  до початку окупації і після неї, зокрема, факти безпідставних переслідувань,  арештів і судових процесів за «терористичними» статтями. В ході зустрічі була обґрунтована бажаність і необхідність  посилення участі структур ЄС у міжнародних процесах, які тим чи іншим чином сприяють перспективам повернення Криму під юрисдикцію України, а в нинішній ситуації могли би поліпшити ситуацію з брутальним порушенням прав і свобод людини і корінного кримськотатарського народу.

В ході зустрічі були представлені і потім передані до бібліотеки офісу певні ілюстративні матеріали (в тому числі, диск фільму «Хайтарма»).

Ірина Бекешкіна – директор Фонду «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва та відомий в Україні соціолог ознайомила учасників зустрічі з результатами опитування громадської думки з комплексу питань стосовно збройного конфлікту на Донбасі. На її думку, ці дані мають бути враховані –  в тому числі й міжнародними організаціями – при виробленні шляхів  розв’язання цього конфлікту.  

Наші західні партнери мають зрозуміти, що для більшості українців зовсім неприйнятними є ті вимоги, які висуває російська сторона – вибори на неконтрольованих Україною територіях Донецької та Луганської області, «особливий статус» цих територій із його фіксацією в Конституції, формування правоохоронних органів на цих територіях з місцевих мешканців, особливі економічні стосунки з Росією тощо.  За такого негативного ставлення до цих заходів у громадській думці, очевидно, що вони не можуть бути ухвалені.

Так само неприйнятним для більшості громадян в Україні є «мир за будь-яку ціну», оскільки це сприймається як капітуляція перед Росією. Встановлення повного контролю над окупованими зараз територіями має стати початковим пунктом виконання решти складових Мінських угод. «Ми повинні зрозуміти, – підкреслила І.Бекешкіна, – що Україна – демократична країна, і її уряд та парламент не можуть не рахуватися з громадською думкою суспільства».

В розпорядження офісу ЄСЗД були передані результати опитувань громадської думки населення України з питань збройного конфлікту на Донбасі.

Редакція сайту висловлює вдячність п. Наталі Беліцер та п. Ірині Бекешкіній за підготовку цього матеріалу.