У Києві відбулась міжнародна конференція “Гендерні політики та практики країн ЄС та Східного партнерства”

21
Жов
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 1 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ1 / Регрантинг ФГС СхП

P_20181011_14075311-13 жовтня 2018 року ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» вперше зібрала представництво національних платформ шести країн Східного партнерства для обговорення гендерної проблематики на рівні Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП).

Мета конференції – розглянути можливості активізації національних платформ Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови і України в діяльності національних механізмів забезпечення ґендерної рівності, для чого ініційовано проведення відповідного дослідження на рівні всіх шести країн Східного партнерства та розроблення рекомендацій з оптимізації цих процесів.

У конференції взяли участь представниці/-ки Секретаріату ФГС СхП, українських органів влади, Керівного комітету Української національної платформи ФГС СхП, громадських організацій – членів національних платформ країн Східного партнерства (див. програму заходу: conference agenda).

P_20181012_104715

Під час конференції учасниці/-ки ознайомились з досвідом Українського національного гендерного механізму, що був представлений п. Галиною Жуковською (апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики), з оцінкою важливості гендерних питань в діяльності національних платформ, представленою координатором Робочої групи 1 Української національної платформи ФГС СхП п. Віталієм Мартинюком.

Крім того, відбулось обговорення ролі та місця гендерних підгруп у структурі нової архітектури Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, представленої п. Юлією Бартель (Секретаріат ФГС СхП), також було визнано потребу у розробленні гендерної політики Форуму. Для цього важливим кроком вбачається створення бази гендерних експертів в межах Форуму, об’єднаних в мережу GenNET.

Учасниці/-ки конференції дійшли згоди, що для просування ідей гендерної рівності та зміцнення національних платформ корисним є налагодження діалогу між громадянським суспільством і владою, посилення просвітницької діяльності, включення гендерної перспективи як наскрізної у діяльність всіх робочих груп національних платформ.

Конференція відбулась в межах проекту «Підвищення спроможності національних платформ Форуму громадянського суспільства Східного партнерства ( ФГС СхП)  в реалізації ґендерної політики – відповідно до очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 року», що фінансується в рамках регрантингової програми Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (Європейський Союз).

viber image4