Свобода ЗМІ в Українї регресувала у 2013, проте організований спротив українських ЗМІ допоміг Євромайдану

20
Кві
2014
Категорії: Новини / Новини РГ 1 / Статті РГ 1

17-го квітня 2014 року у Києві Міжнародна громадська організація «Інтерньюз-Україна» презентувала аналітичний звіт «Свобода медіа у країнах Східного партнерства-2013». Дослідження реалізується в рамках проекту «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу та охоплює такі країни: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна. Проект став ініціативою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Програмний директор МГО «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков нагадав, що в ролі експертів проекту були залучені 60 фахівців із числа місцевих журналістів, правозахисників, юристів, соціологів та громадських діячів. «Даний проект має на меті об’єднати зусилля журналістів та експертів країн Східного партнерства, а також міжнародної спільноти для захисту свободи медіа в регіоні. Презентований звіт є такою собі картою проблем і здобутків свободи медіа, яку відтворили наші експерти», – відзначив він.

Виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк нагадала, що революційні події в Україні 2013-го року супроводжувалися безпрецедентним насильством над журналістами, і навіть їх убивствами. Це стало причиною значного погіршення позицій України у міжнародних рейтингах свободи слова.

Головний редактор сайту MediaSapiens (ГО «Телекритика») Діана Дуцик підкреслила, що картинка на українських каналах змогла докорінно змінитись лише після повалення попереднього політичного режиму. Українське телебачення отримало шанс працювати вільніше, зокрема Перший національний канал. Однак проблема впливу власників телеканалів на їхній контент досі залишається актуальною, – констатувала експерт.

Координатор проекту МГО «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад підтвердила дедалі більший регрес України в Індексі свободи медіа країн Східного партнерства за березень – грудень 2013 року, який оприлюднив проект «ENP East Media Freedom Watch. Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства». Натомість, як свідчить презентоване дослідження, Грузія та Молдова щокварталу змінюють своє лідерство у рейтингу.

Своєю чергою, головний редактор сайту проекту Анатолій Марциновський резюмував, що організований спротив українських ЗМІ на тиск влади та виконання журналістами свого професійного обов’язку навіть у надзвичайно важких умовах стали одними з визначальних факторів, що змінили хід історії України торік. Результати консолідованої роботи вітчизняної медіа-спільноти, а також інформація про численні випадки насильства над журналістами, відображені на електронних шпальтах сайту проекту – www.mediafreedomwatch.org.

RU: http://mediafreedomwatch.org/wp-content/uploads/2014/04/EaP-Media-Freedom-Landscape-2013_RU1.pdf

EN: http://mediafreedomwatch.org/wp-content/uploads/2014/04/EaP-Media-Freedom-Landscape-2013_EN3.pdf

 

Довідка:

Проект «ENP East Media Freedom Watch. Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства» покликаний сприяти захисту свободи слова та медіа у країнах шістки шляхом підвищення обізнаності громадськості на регіональному та міжнародному рівнях щодо ситуації зі свободою ЗМІ та журналістів регіону. Проект реалізується МГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки Європейського Союзу та у співпраці з провідними медійними неурядовими організаціями: Єреванським прес-клубом (Вірменія), Союзом журналістів «Єні Несіл» (Азербайджан), Асоціацією «Зелена Хвиля» (Грузія), Центром незалежної журналістики (Молдова) та партнерами із Білорусії. Більше про проект http://mediafreedomwatch.org/ru/.