«Соціальне партнерство заради рівності» посилює міжсекторальну співпрацю

21
Жов
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 5 / Новини ФГС СхП / новини членів УНП / РГ5 / Регрантинг ФГС СхП

1

В рамках проекту «Соціальне партнерство заради рівності», який реалізується за підтримки регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП), ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» організували візит для представників партнерських організацій країн Східного партнерства та ФГС СхП. Зокрема, в складі делегації були: Раїса Ліпартеліані (Raisa Liparteliani), координаторка Робочої групи №5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог» ФГС СхП та Нугзар Кохреідзе (Nugzar Kokhreidze), співзасновник Науково-дослідницького клубу «Діалог поколінь», координатор підгрупи «Зайнятість та протидія дискримінації» РГ5 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

В перший день свого візиту, 10 жовтня, грузинські делегати взяли участь у парламентських слуханнях на тему «Протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп», де мали можливість ознайомитись з ключовими питаннями українського порядку денного у сфері протидії дискримінації. Парламентські слухання відбулись у приміщенні Верховної Ради України, в залі пленарних засідань.

На другий день, 11 жовтня, у першій половині дня  відбулась зустріч представників грузинської делегації і «Бюро соціальних та політичних розробок» з керівництвом Міністерства соціальної політики України. У заході взяли участь фахівці Міністерства соціальної політики України і представники профспілкових організацій та НУО з Грузії, Молдови і України. Під час зустрічі обговорювали плани реалізації зазначеного проекту і вивчали досвід втілення подібних проектів у європейських країнах. Обговорювались питання щодо системи інтегрованих соціальних послуг і гендерного аспекту у сфері зайнятості,  соціальної політики та праці в цілому, а також поширення досвіду України у цій сфері до країн Східного партнерства, зокрема, Грузії, Молдови та Вірменії. Заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту праці та занятості Міністерства соціальної політики України та НАНУ Леонід Ільчук проінформував грузинських колег щодо наукової діяльності Інституту, розкрив напрями та принципи діяльності Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики Інституту. Також відбулась робоча зустріч з Головою Державної служби України з питань праці Романом Чернегою.

2

У другій половині дня була проведена координаційна зустріч з керівництвом міжнародної профспілкової організації «Центр солідарності», зокрема, з Директором програм в Європі та Центральній Азії  Руді Портером та директором Центру Солідарності АФП-КВП в Україні, Білорусі та Молдові Трістаном Масатом. Досягнуто домовленості стосовно координації дій щодо виконання пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства, посилення участі громадянського суспільства та використання інструменту соціального діалогу та спільного  моніторингу виконання конвенцій Міжнародної організації праці (МОП), ратифікованих  країнами Східного партнерства. Зустріч була важливим етапом у реалізації проекту «Соціальне партнерство заради рівності», було також напрацьовано варіанти співпраці української та грузинської сторін.

12 жовтня, на третій день візиту, делегати та представники «Бюро соціальних та політичних розробок» взяли участь у конференції «Практики формування та реалізації ґендерної політики: країни ЄС та Східного партнерства» в межах проекту, який реалізує ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування». В рамках конференції були напрацьовані рекомендації щодо посилення ролі національних платформ ФГС СхП у формуванні та впровадженні політики гендерної рівності і недискримінації країн Східного партнерства.

У своєму виступі Раїса Ліпартеліані розповіла про діяльність профспілок, такі як тренінги, адвокаційні та інформаційні кампанії, спрямовані на національні та міжнародні укріплення міжнародних механізмів захисту прав жінок, про проблему нерівності оплати праці між жінками та чоловіками, проблеми поєднання материнських та сімейних обов’язків з обов’язками працівників. У своєму виступі Раїса також зазначила, що Угода про асоціацію є запорукою та ефективним інструментом досягнення гендерної рівності.

3

Голова правління ГО «Бюро соціальних та політичних розробок» Ростислав Дзундза зауважив, що «Гендерна рівність повинна стати основною темою на порядку денному країн Східного партнерства, адже досягнення гендерної рівності є однією з цілей для виконання Угод про асоціацію України, Грузії та Молдови. Наша організація працює над інструментарієм імплементації антидискримінаційних директив ЄС, що є надійним та ефективним методом досягнення гендерної рівності».

В заходах також брали участь представники Федерації профспілок України, Конфедерації вільних профспілок України, ГО «Трудові ініціативи», Громадської ради при Міністерстві соціальної політики та Державної служби України з питань праці, НДІ праці та зайнятості населення МСП та НАНУ.

Джерело:

https://www.bureau.in.ua/index.php/component/content/article/79-blog/236-sotsialne-partnerstvo-zaradi-rivnosti-posilyue-mizhsektoralnu-spivpratsyu?Itemid=437