Робоча група 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетичної безпеки» розпочала проведення моніторингу екологічної складової Порядку денної асоціації Україна-ЄС

16
Жов
2012
Категорії: Новини / Новини РГ 3

Робоча група 3 «Довкілля, зміни клімату та енергетичної безпеки» Національної платформи Форуму громадянського суспільства розпочала реалізацію свого зобов’язання щодо моніторингу екологічної складової Порядку денного асоціації Україна-ЄС за 2012 рік. Рішення проводити такий моніторинг було прийнято на зустрічі Робочої групи 3 29 березня 2012 року.

Основне завдання семінару полягало у виборі методології, яку Робоча група використовуватиме для цілей моніторингу. Експерти обговорювали методології, які використовувались раніше як для моніторингу Порядку денного асоціації, так і для моніторингу інших євроінтеграційних ініціатив (наприклад, Планів дій Європейської політики сусідства, Флагманської ініціативи з належного екологічного врядування Східного партнерства, індекс європейської інтеграції та ін.). Кожна з таких методологій має свої «за» та «проти». Зокрема, піднімались такі питання як, можливість виміряти та порівняти отримані результати, об’єктивність отриманої оцінки, ресурсомісткість процесу моніторингу, можливість подання експертного коментаря та рекомендацій, використання різних джерел для моніторингу.

Після обговорень було вирішено взяти за основу методологію, розроблену Всесвітнім фондом охорони природи – Європейський політичний офіс (WWF-EPO) та Фондом Генріха Бьоля – ЄС (Hbf-EU), яка використовувалась при оцінці Планів дій ЄПС, Флагманської ініціативи з належного врядування Східного партнерства. Тим не менше, методологія буде адаптована: замість запитань, які раніше використовувались в оціночній таблиці при проведенні моніторингу, будуть використовуватись об’єктивно вимірювані індикатори (ОВІ) (підхід, що був використаний ГМ «ОПОРА» під час моніторингу політичної складової Порядку денного асоціації у 2012 році). Такі індикатори встановлюють та вимірюють конкретні характеристики досягнень, а також є основою для формування належної системи моніторингу. Тобто, для кожного оцінюваного питання буде складена окрема оціночна таблиця з ОВІ, що відповідають конкретному пріоритету Порядку денного асоціації, та різнорівнева шкала відповідності цьому індикатору.

Попереду у Робочої групи багато роботи – розробка оціночних таблиць, проведення самого моніторингу, обговорення результатів такого моніторингу з громадськістю, оприлюднення результатів. Тим не менше, гарний початок справи є запорукою успіху.

Захід проводився в рамках роботи Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Довідка:

Порядок денний асоціації Україна – ЄС є практичним інструментом підготовки до реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС до моменту набуття нею чинності. На його виконання приймаються переліки пріоритетних заходів, які й стануть предметом моніторингу нашої громадської оцінки.

Пріоритетні питання на 2011-2012 роки у сфері навколишнього природного середовища та зміни клімату включають шість питань: імплементація Національної стратегії з на питань навколишнього середовища та Національного плану дій для її реалізації; розробка та імплементація українського законодавства, стратегій та планів зокрема щодо оцінки впливу, стратегічної оцінки, доступу до інформації та участі громадськості; розвиток національних імплементаційних інструментів відповідно до багатосторонніх угод (перелік із 13 інструментів); реалізація Бухарестської конвенції; вивчення можливостей створення офісу РЕЦ в Україні.

Контакти:

Наталія Андрусевич
Координатор РГ 3 Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
Голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля»
nataliya.andrusevych@rac.org.ua 
+38 032 242 22 84