Робоча група 1 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства провела свою зустріч

17
Кві
2013
Категорії: Новини / Новини РГ 1

6 квітня 2013 року РГ1 Нацплатформи ФГС Східного Партнерства провела свою зустріч, під час якої було обговорено низку позиційних документів щодо актуальних питань Дорожньої Карти Східного Партнерства, а також заслухані презентації різних програм, спрямованих на підтримку організацій громадянського суспільства в Україні.

В ході зустрічі Ірина Бекешкіна (Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва) презентувала результати соціологічного дослідження “Український демократичний барометр – 2013 “, а Ірина Сушко (Ініціатива “Європа без бар’єрів”) – підсумки моніторингу “Рух до безвізового режиму з ЄС: де сьогодні Україна?”. Згідно останнього, Україні бракує лише декількох законодавчих кроків для завершення 1-ї фази Плану дій з візової лібералізації, зокрема в сфері подолання корупції та дискримінації.

Серед даних, презентованих соціологами:
• Громадяни оцінюють стан демократії в Україні у 4.73 бала за 10-бальною шкалою (або 2.6 бала за 5-бальною шкалою).
• Більшість громадян України – 60% – не задоволені тим, як функціонує демократія в Україні (задоволені лише 28%).
• Більшість населення (55%) певні, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. Тих, хто вважає, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, значно менше – 19%, ще 14% виявляють байдужість до того, демократичний режим у країні чи ні (решта 13% свого ставлення не визначили). Слід зазначити, що підтримка демократії як найкращого демократичного устрою для України в опитуванні березня 2013 року була найвищою за увесь час постановки цього запитання з травня 2004 року.
• Більшість населення (54%) згодні з тим, що кілька сильних лідерів можуть зробити для країни більше, ніж усі закони та дискусії, не згодні з цим 24%. Проте абсолютна більшість громадян (77%) вважають, що такі «сильні лідери» повинні дотримуватися чинних законів, і лише 12% згодні з тим, що в окремих випадках, в інтересах справи, такі лідери можуть від законів і відступити. А «дозволяють» «сильним лідерам» порушувати закон лише 2.5% населення.
Також було проведено засідання тематичних підгруп з “Реформи державного управління”, “Протидія корупції”, “Свобода слова, ЗМІ”, “Права людини”. Результатом роботи стало ухвалення проектів низки позиційних документів з питань візової політики, антикорупційної політики, реформи місцевого самоврядування, прав людини, які будуть винесені на голосування в цілому Національною платформою.

Крім того, представник Делегації ЄС в Україні С. Топольницький презентував нову грантову програму Європейського інструменту з демократії та прав людини. Учасники зустрічі ознайомилися з новими проектами ЄС “Зміцнення потенціалу організацій громадянського суспільства для просування реформ та посилення публічної звітності”, “Проект підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства”.

http://eu.prostir.ua/view/257313.html