Рівненська область реалізує 4 грантових проекти за програмою транскордонного співробітництва EaPTC Білорусь – Україна

20
Лют
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 2 / новини членів УНП / РГ2

Photo4

Рівненська область змогла використати потенціал програми територіального співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC) Білорусь-Україна для розвитку прикордонних регіонів області. Чотири транскордонні проекти були відібрані для отримання фінансування на суму 782 889,99 тис. євро від Європейського Союзу. Вони спрямовані на вирішення проблем у регіонах-сусідах України та Білорусі. До таких висновків дійшли експерти з ГО «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» під час презентації дослідження щодо ефективності взаємодії регіональної політики та транскордонного співробітництва в Україні, що відбулася 16 лютого в м. Рівне. Дослідження проведено за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».  

Рівненська область реалізовуватиме два білорусько-українських проекти як бенефіціар та у двох братиме участь як партнер. Національний університет «Острозька академія» отримав грант на реалізацію проекту «Підвищення конкурентоспроможності випускників університетів на ринку праці України та Білорусі через мережу створення регіональних транскордонних консультаційних центрів професійної орієнтації та консультування», а Рівненська агенція із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів «ІнвестІнРівне» реалізовуватиме проект «Енергія біомаси – перетворення природного потенціалу в регіональні партнерства». Національний університет водного господарства та природокористування виступив партнером у реалізації проекту «Формування бізнес-середовища для виробництва органічних ягід в прикордонних районах України і Білорусії», а Рівненський природний заповідник – у проекті «Створення умов для спільного врядування та сталого використання природних ресурсів водно-болотного угіддя «Транскордонна Рамсарська територія “Ольмани-Переброди».

«Програма територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь-Україна є новою для області і не ґрунтується на попередньому досвіді. Однак Рівненська область змогла використати потенціал програми, оскільки більшість пріоритетних напрямків в рамках програми співпраці EaPTC Білорусь-Україна відповідає операційним цілям Стратегії регіонального розвитку Рівненської області до 2020 року. Ефекти транскордонного співробітництва найбільш відчутні і приносять значні переваги місцевим громадам, прискорюючи розвиток на місцевому рівні», ‒ прокоментував керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» Віталій Лебедюк.

Експерти також надали рекомендації, які дозволять посилити участь області у проектах транскордонного співробітництва:

  • Налагодити тіснішу співпрацю громадянського суспільства з регіональними органами влади при подачі нових заявок на участь у транскордонних програмах.
  • Дозволити співробітникам регіональних органів влади отримувати заробітну плату, яка передбачена у грантовій заявці. Це стимулюватиме подачу нових грантових заявок і сприятиме їх більш якісному змісту.
  • Для підвищення ефективності пошуку потенційних «точок синергії» у Стратегії регіонального розвитку області з програмами транскордонного співробітництва необхідно приділяти більше уваги узгодженості обласної Програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки таПрограми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці на 2016-2018 роки з очікуваними результатами Стратегії регіонального розвитку Рівненської області до 2020 року.

Довідкова інформація:

Презентація дослідження проходила в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізується ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з ГО «Школа політичної аналітики «ПОЛІС» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

За додатковою інформацією звертайтеся до Віталія Лебедюка, vitalii.lebediuk@gmail.com  або за телефоном +38 097 887 04 87.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕС-РЕЛІЗ: Press release_Rivne_16.02.