Рекомендації організацій-членів Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо переглянутої системи платформ та тематичних панелей Східного партнерства

23
Бер
2018
Категорії: Документи СxП / Документи ФГС / Новини / Новини ФГС СхП

PLATFORMS-PANELS-2

У листопаді 2017 року на Саміті Східного партнерства в Брюсселі було затверджено переглянуту систему платформ та тематичних панелей – покликану сприяти ефективнішій реалізації «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 року».

Відповідно до цієї системи, тематичні панелі забезпечують прогрес реалізації цілей в рамках кожного з «досягнень» на технічному рівні,  в той час як платформи задають порядок денний їх імплементації  та моніторингу виконання на рівні прийняття рішень. Робочі програми, в свою чергу, перетворюють цілі «очікуваних досягнень до 2020 року» в конкретні практичні кроки, фокусуючи увагу на окремо обраних цілях кожної з платформ.

Нова архітектура має на меті удосконалити процес консультацій серед різних гравців, включаючи громадянське суспільство. У зв’язку з цим Форум громадянського суспільства Східного партнерства, як постійний спостерігач та єдиний майданчик ОГС, представлений на міжурядових зустрічах, звернувся до своїх членів з проханням висловити свою думку щодо того, наскільки проекти робочих програм Східного партнерства відповідають Спільному робочому документу «Східне Партнерство: 20 очікуваних досягнення до 2020 року».

Запит полягав у проханні визначити, в межах компетенції членів Форуму, можливі прогалини, які варто заповнити в рамках нової переглянутої системи. Крім того, членам Форуму було запропоновано оцінити, наскільки робочі програми відображають динаміку реформ та реальну ситуацію на місцях, а також запропонувати практичні рішення для забезпечення ефективної реалізації трьох наскрізних (кроссекторальних) досягнень – громадянське суспільство, гендерна рівність та стратегічна комунікація.

На основі поданих експертних пропозицій (від більш ніж 60 організацій-членів) Форум громадянського суспільства Східного партнерства підготував документ, який охоплює весь спектр діяльності громадянського суспільства в рамках Східного партнерства.

Завантажити документ «Імплементувати «20 очікуваних досягнень до 2020»: коментар Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо робочих планів платформ та тематичних панелей Східного партнерства»: 2020-Deliverables-Put-to-Work.

НОВА СТРУКТУРА ПЛАТФОРМ ТА ТЕМАТИЧНИХ ПАНЕЛЕЙ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Структура 

Джерело: www.eap-csf.eu/eap-csf-members-consultation-on-the-revised-system-of-multilateral-platforms-and-panels/