Проведене засідання Робочої групи 1 УНП «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність»

30
Вер
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 1 / новини членів УНП / РГ1

IMG_8918

У засіданні взяли участь 22 учасники – представники організацій-членів РГ1. Вони обговорили підсумки діяльності групи у ІІ кварталі 2018 року, виконання Плану РГ1 та подальші заходи до кінця поточного року. Представники організацій, які реалізують проекти відповідно до пріоритетів Східного партнерства, підтриманих в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства СхП та проекту «Громадська синергія», поділилися інформацією про досягнуті результати та заплановані заходи.

Координатор групи Віталій Мартинюк поінформував про пріоритети Австрійського головування у Раді ЄС. Учасники зустрічі обговорили можливості співпраці з австрійською стороною в рамках імплементації ініціативи Східного партнерства та запропонували запросити послів Австрії і Румунії, яка головуватиме в ЄС у І половині 2019 року, взяти участь у Щорічній конференції УНП ФГС СхП, що відбудеться 2-3 листопада 2018 р.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили захисту прав внутрішньо переміщених осіб, заслухавши інформацію про відповідну діяльність ГО “Громадський Холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, зокрема, щодо надання їм можливості брати участь у виборчих процесах. Члени групи також вирішили підготувати відповідну проектну пропозицію і сформувати експертну групу для реалізації такого проекту.

Представник ГО “Інтерньюз Україна” Віталій Рибак представив результати виконання проекту “Аспекти впливу російської пропаганди на країни СхП”, зокрема – аналітичну публікацію “Слова і війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою” українською та англійською мовами.

Учасники зустрічі обговорили хід підготовки до Щорічної конференції УНП ФГС СхП, можливості активізації роботи в регіонах, гендерну політику в діяльності РГ1, проблеми з імміграцією в Україну, можливості співпраці з партнерами з країн Східного партнерства та Центрально-Східної Європи, формування планів на 2019 рік.

Марина Козловська (Громадська спілка Інноваційна “Орхуська мережа територіальних громад України та міста Києва”) зробила доповідь щодо подальшого розвитку комунікації громадських організацій з урядовими органами влади з врахуванням положень Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.04.2018р. №239-р «Про затвердження завдань, ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади державних секретарів міністерств, на 2018 рік». Вирішили підготувати та надати оцінку роботи українських міністерств з виконання цього розпорядження та налагодження співпраці з ГО.

За пропозицією КК УНП ФГС СхП, члени РГ1 вирішили підготувати проект звернення ФГС СхП до ПАРЄ щодо негайного звільнення громадян України, які незаконно утримуються в окупованому Криму, на окупованих територіях Донецької і Луганської областей та у в’язницях Російської Федерації.

Звіт за підсумками засідання: WG1_report_28-09-2018.

Фото з зустрічі

Захід пройшов за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується ЄС та Міжнародним фондом «Відродження» та виконується Європейською програмною ініціативою Міжнародного фонду «Відродження».