Прийнято Статут та Кодекс етичної поведінки УНП ФГС СхП

05
Лис
2020
Категорії: Документи Платформи / Документи ФГС / Новини / новини членів УНП

СтатутПід час Щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, що відбулася 28-30 жовтня 2020 онлайн, був прийнятий Статут УНП ФГС СхП зі змінами та доповненнями.

Статутом вводиться Кодекс етичної поведінки УНП ФГС СхП та Радник з питань етичної поведінки.

Керівним комітетом УНП ФГС СхП Радником з питань етичної поведінки був призначений Максим Корявець (РГ2, ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень»).

Призначення  Кодексу етичної поведінки УНП ФГС СхП

Всі члени УНП ФГС СхП відповідальні за дотримання правил і норм УНП, викладених в Статуті. Крім того, Кодекс етичної поведінки був розроблений для того, щоб забезпечити дотримання ряду цінностей і виконання певних процедур в процесі прийняття рішень, які дозволять всім учасникам Форуму дотримуватися найбільш коректної лінії поведінки і способу дій. Зокрема, Кодекс етичної поведінки покликаний гарантувати:

-        вирівнювання стандартів етичної поведінки всіх членів ФГС СхП;

-        посилення легітимності і довіри серед зовнішніх зацікавлених осіб (стейкхолдерів);

-        поліпшення якості роботи всього ФГС СхП шляхом надання допомоги всім його членам та структурним підрозділам в процесі прийняття прозорих (транспарентних) і ефективних рішень;

-        удосконалення інформаційної взаємодії між членами Форуму, його структурними підрозділами і зацікавленими особами (стейкхолдерами).

ethicЗі Статуту:

2.2. В своїй роботі члени УНП та керівні органи дотримуються цінностей та принципів, прописаних в Кодексі етичної поведінки УНП ФГС СхП.

6.7. Радник з питань етичної поведінки – це особа, яка призначається Керівним комітетом УНП строком на 2 роки і яка має наступні обов’язки:

  • впевнитись, що всі члени УНП знають про існування Кодексу етичної поведінки, мають доступ до нього та розуміють його зміст;
  • контролювати впровадження Кодексу на постійній основі в ненав’язливій манері через спостереження за ходом проведення засідань та інших заходів, оглядів документації, інтерв’ю з членами Керівного комітету УНП та іншими зацікавленими особами УНП на анонімній основі;
  • приймати скарги на конфіденційній основі;
  • за можливості, реагувати на скарги конструктивно. Якщо скарги не можуть бути вирішені в рамках УНП, то радник та\або заявник можуть звернутись в Арбітражний комітет ФГС СхП (Compliance Committee);
  • організовувати щорічну внутрішню самооцінку, використовуючи шаблон, включений в Додаток 1 Кодексу етичної поведінки;
  • співпрацювати із зовнішніми експертами для полегшення їх доступу до кола зацікавлених осіб УНП, документації УНП; надання можливості для спостережень.

Радник з питань етичної поведінки не несе відповідальності за імплементацію контролю за виконанням встановлених вимог або застосування санкцій. Ця відповідальність лежить на Арбітражному комітеті ФГС СхП після консультацій з Керівним комітетом ФГС СхП.

З документами можете познайомитися тут:

Статут УНП ФГС СхП

Кодекс етичної поведінки УНП ФГС СхП

Скарги можна подавати в конфіденційній формі письмово за адресою: Максим Корявець
(maksym.koriavets@gmail.com)

Арбітражний комітет ФГС СхП (Compliance Committee);

Кодекс етичної поведінки ФГС СхП

Якщо скарги не можуть бути вирішені в рамках УНП, то радник та\або заявник можуть звернутись в Арбітражний комітет ФГС СхП (Compliance Committee). Скарги можна подавати в конфіденційній формі письмово англійською або російською мовами за адресою complaints@eap-csf.eu, дотримуючись конкретних вказівок, описаних у статті 5.5. Регламенту.