Природа та Угода: засідання РГ3 переглядає стратегії у природоохоронній та енергетичній сфері

16
Лип
2014
Категорії: Новини / Новини РГ 3 / РГ3

15 липня 2014 року в Києві, в приміщенні  Орхуського Інформаційно-просвітницького центру Міністерства екології і природних ресурсів відбулася зустріч  Робочої групи 3 «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Активісти групи обговорили можливості для євроінтеграційних реформ та посилення участі громадськості, що виникли після зміни влади і підписання Угоди про асоціацію, а також можливі спільні дії групи в цьому контексті.

Серед питань, які  були на порядку денному зустрічі, – огляд поточної ситуації в природоохоронній, кліматоохоронній та енергетичній сферах, включаючи оцінку дій нової влади і стану взаємодії з громадськістю, а також питання, які потребують першочергової уваги громадськості, а також перспективи формування Національної платформи громадянського суспільства як механізму участі громадськості в реалізації Угоди про асоціацію.

Про особливу роль, яка покладається на організації громадянського суспільства, говорив запрошений до участі в зустрічі Жан-Франсуа Море, менеджер сектору «Енергетика, зелена економіка та цивільний захист» Представництва ЄС в Україні, який також розповів про перспективи реалізації Угоди про асоціацію в сфері довкілля. Учасники групи також обговорили такі пріоритетні для профільних НУО питання, як відстоювання прийняття ефективного законопроекту про оцінку впливу на довкілля, просування муніципальної енергетичної реформи та продовження моніторингу виконання зобов’язань України в рамках членства в Енергетичному співтоваристві.

Група окреслила коло питань, за якими продовжить роботу у другій половині 2014 року, зокрема, підвищення обізнаності суспільства із наслідками Угоди про асоціацію у відповідних сферах, моніторинг проведення євроінтеграційних реформ, привернення уваги влади до попередніх напрацювань та рекомендацій громадськості тощо.