Новорічне звернення від Керівного комітету УНП

31
Гру
2016
Категорії: Без категорії

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ДРУЗІ, ПАРТНЕРИ,

Дякуємо Вам за співпрацю упродовж 2016 року!

Напередодні новорічних свят хотілося б коротко підбити підсумки року, що минає, а також з надією подивитися в майбутнє і ще раз звернути увагу на те, які можливості відкриваються перед нами у Новому році.

Нас тішить те, що протягом 2016 року УНП мала можливість консолідувати позиції та опінії організацій громадянського суспільства України навколо проблематики європейської інтеграції, а також інших важливих політичних та загальносуспільних питань. Це, зокрема, стосується і позиційних документів щодо ситуації в Криму, і інших аспектів порушення прав людини, участі у моніторингових місіях (як на території України, так і в інших країнах регіону Східного Партнерства), пріоритетних реформ (таких, наприклад, як моніторинг візової лібералізації, запуск е-декларування, реформа державної служби України). За ініціативою організацій-членів УНП було скоординовано і проведено низку міжнародних тематичних заходів та форумів, які зосереджували увагу громадськості регіону і стейкхолдерів СхП та ЄС навколо викликів у сферах безпеки і дотримання прав людини в регіоні, а також сприяли запровадженню інновацій у сфері енергетики та економіки регіону СхП, сучасних підходів з метою екозбалансованого та сталого розвитку.  

Одним з найважливіших заходів Української національної платформи у 2016 р. була Щорічна конференція УНП, яка пройшла 11-12 листопада в м. Києві. Захід об’єднав понад 70 організацій-членів Платформи з усієї України, які сповідують та втілюють у своїй діяльності євроінтеграційні цінності.  За цим посиланням Ви можете переглянути відео з конференції; сподіваємося, це відео нагадає учасникам конференції 2016 року чудові моменти заходу, а також  надихне всіх членів Платформи та їх партнерів на подальшу плідну діяльність у 2017 році!

Водночас, мусимо визнати, що ми також вчилися вмінню оперативно реагувати на нові виклики і загрози у 2016 р., і, незважаючи на те, що не завжди нам все вдавалося ідеально, маємо надію, що в Новому році спільними зусиллями ми досягнемо гарних результатів, і – синергії наших зусиль :).

З 1 січня 2017 р. відбудеться передача повноважень новообраному Керівному комітету, під проводом якого має відбутись завершення стратегічного планування УНП (з урахуванням роботи на річній конференції, а також визначення пріоритетів робочих груп на 2017 р.); концентрація на вирішенні внутрішніх організаційних та комунікаційних питань – у т.ч. тих слабких місць, що були виявлені зовнішнім оцінюванням діяльності УНП; співпраця з проектом “Громадська синергія” з метою посилення ролі УНП у сфері євроінтеграційних реформ та реалізації завдань, передбачених проектом.

Пропонуємо ще раз поглянути на ті можливості, які надає проект «Громадянська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». Як відомо, головна мета проекту – розвиток і підтримка двох платформ громадських організацій: Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства і Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.

Як Ви знаєте, цей проект фінансує Європейський Союз, а співфінансує та адмініструє Міжнародний фонд «Відродження» – досвідчений донор, який підтримував УНП від самого її створення, має організаційну та фінансову спроможність відповідати вимогам, які висуває ЄС для реалізації проектів, та проводить періодичні консультації, у т.ч. з Керівним комітетом УНП. Міжнародний фонд «Відродження» виступив ініціатором проекту, запропонував концепцію розвитку Платформ, що була схвалена Європейським Союзом, і, відповідно, несе всю відповідальність перед донором в особі Представництва ЄС в Україні за виконання програмних цілей і цільове використання коштів. Проект «Громадська синергія» буде піддано перевірці: його перевірятимуть в рамках зовнішнього програмного оцінювання; фінансову частину проекту перевірятиме незалежна аудиторська компанія.

Стислий опис проекту наявний на сайті МФВ тут (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/), і, за нашою домовленістю з МФВ, у січні наступного року буде публічно представлений докладний зміст проекту. Однак зараз ми хотіли би звернути увагу на головне – ті можливості, які пропонує проект.

Насамперед, проект включає так званий регрантинговий компонент, на який спрямовується більш як третина загальних ресурсів. Це означає, що кожного року буде оголошено конкурс, переможці якого отримують фінансування на реалізацію своїх ідей, які відповідають пріоритетам проекту. Цього року – наприкінці грудня – конкурс вже оголошено (дивіться деталі тут). До речі, можемо з приємністю констатувати, що у фінальному тексті оголошення деякі формулювання були змінені (порівняно з попереднім драфтом) за результатами громадського обговорення з членами Платформ. Ще раз нагадуємо, що цей конкурс для дійсних членів обох Платформ, а також тих організацій, які подали заявки на членство. Дедлайн (яке чарівне слово для всіх нас :)) для подачі заявок для участі у цьому грантовому конкурсі – 6 лютого 2017 року.

По-друге, проект Синергія надаватиме підтримку для організацій у:

-          Проведенні публічних заходів, які є в пріоритетах УНП та її робочих груп;

-          Написанні та поширенні аналітичних продуктів (policy briefs) на теми, пріоритетні для УНП та її робочих груп;

-          Комунікації й промоції продуктів і заходів, які відповідають пріоритетам УНП та її робочих груп;

-          Підсиленні компетенцій і спроможностей організацій, потрібних для виконання проектів (наприклад, тренінги з написання аналітичних документів, проведенні адвокаційних кампаній тощо).

Яким чином можна отримати цю підтримку? Першим кроком має стати засідання робочих груп (деякі РГ вже провели свої засідання у грудні, інші проводитимуть у січні) з метою обговорення тих пріоритетів, які можуть бути запропоновані робочими групами для підтримки у рамках тих можливостей, що були сформульовані у «Матриці для планування діяльності РГ на 2017 рік» (wg-matrix). Наступним кроком буде зведення цих пріоритетів всіх РГ у єдиний перелік пріоритетів УНП на 2017 рік і узгодження з Керівним Комітетом конкретних обсягів та алгоритму надання організаційної, інформаційної та фінансової підтримки їх реалізації з боку проекту.

Закликаємо Вас скористатися цими можливостями, що пропонує проект!

Крім того, ще раз дозвольте нагадати, що Форум громадянського суспільства Східного Партнерства оголосив свій конкурс у рамках регрантингового компоненту. Детальну інформацію дивіться тут. Дедлайн подачі заявок для цього конкурсу– 29 січня 2017 року. Принагідно дякуємо грантерам цього та попереднього року за важливі ініціативи та поширення інформації про їх результати серед членів УНП, а також закликаємо до більш активної комунікації тих, хто ще знаходиться в завершальній стадії реалізації проектів.

Звісно, що будь-які ресурси мають свою межу. Але сильні команди і блискучі ідеї отримають підтримку. Давайте у ці святкові дні відпочинемо і наберемося сил для подальшої плідної роботи, паралельно думаючи про те, які інновації ми могли б привнести для ефективнішої діяльності Української національної платформи та досягнення наших спільних завдань, зокрема, успіху євроінтеграційних реформ в Україні.

Миру і радості всім нам! І  - до роботи, її вистачить на всіх!

Щиро Ваш,

Керівний комітет УНП

merry-christmas-unp