Належне екологічне врядування в Україні: виклики та досягнення (Side-event УНП в рамках 6-го засідання Панелі Східного партнерства з питань довкілля та зміни клімату)

08
Чер
2018
Категорії: Анонси / Анонси РГ 3 / Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ3

envgov

Місце і час: Клуб Кабінету Міністрів України, 12 червня 2018 р., 12:30 – 13:00

Мова заходу: англійська.

 

Україні необхідно сформувати цілісне бачення належного екологічного врядування у діалозі з громадськістю та іншими заінтересованими сторонами. Точкові реформи не завжди дають бажаний ефект, можуть призвести до фрагментації реформування, коли поза увагою залишається загальна ціль. Реформування у сфері охорони довкілля відбувається в умовах трансформації, коли стара, усталена система екологічного управління і нова система, що тільки народжується, мусять працювати одночасно.

Україна наразі перебуває на етапі докорінного реформування своєї екологічної політики та законодавства, а також формування належних методів та форм управління у сфері довкілля. Ці процеси здійснюються, головним чином, у рамках євроінтеграційного курсу держави, зокрема, реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та порядку денного Східного партнерства. На виконання Люксембурзької декларації про співробітництво у сфері охорони довкілля та боротьби зі зміною клімату (18 жовтня 2016 р.) Україна розробила і оприлюднила 18 жовтня 2017 року Дорожню карту, намагаючись утворити всеохоплюючу рамку цілей, завдань і результатів до 2020 року щодо реформи екологічного врядування. Це – живий документ, який створює платформу для діалогу з громадськістю.

Досягнення належного екологічного врядування означає нові, відкриті процедури і стандарти поведінки, розповсюдження відповідальності за стан довкілля на всі рівні влади, підвищення екологічної свідомості українців та їх активну участь в перетвореннях, зміцнення співпраці з міжнародними партнерами.

  • Які виклики при цьому постають? Що вже вдалося зробити? Що можна вважати найбільшим досягненням у екологічній сфері за минулі 2 роки?
  • Наскільки успішною є комунікація Мінприроди з цільовими аудиторіями? Як українські журналісти освітлюють екологічну тематику і що вони пишуть про довкілля?
  • Як посилити співпрацю України та ЄС з питань розвитку належного екологічного врядування? Як напрацювати кращі практики за допомогою Східного партнерства?

На ці питання дадуть відповіді:

  • Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції
  • Ганна Голубовська-Онісімова, голова РГ3 УНП ФГС СхП, ВЕГО МАМА-86
  • Наталія Андрусевич, голова РГ5 УСПГС, РАЦ “Суспільство та довкілля”
  • Тамара Малькова, директор МБO Інформаційний центр “Зелене Досьє”

Під час заходу експерти презентуватимуть такі дослідження:

  • Належне екологічне врядування в Україні: відповідність європейським принципам.
  • Оцінка впровадження Люксембурзької декларації в Україні: належне екологічне врядування.
  • Екологічна політика та охорона довкілля в українських ЗМІ.

 Участь у заході – за запрошеннями.

Захід відбудеться за результатами проекту «Моніторинг та оцінка впровадження Україною положень Люксембурзької Декларації, що стосуються екологічного врядування», що впроваджувався за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», в рамках проекту «Громадська синергія»  під егідою Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС.