Меморандум про створення Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

30
Січ
2011
Категорії: Документи Платформи / Заяви

Ми, представники організацій громадянського суспільства України, що зібралися в Києві 29 січня 2011 року, постановили утворити Національну платформу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Ми поділяємо європейські цінності та спрямовуємо свої зусилля на всебічний розвиток демократії в Україні, дотримання прав людини, свободу слова. Прагнемо європейського майбутнього для України.

Ми вирішили, що діяльність національної платформи ґрунтуватиметься на принципах партнерської співпраці, соціального діалогу, взаємної підтримки, обміну інформацією та комунікації. Об’єднуючим началом для функціонування національної платформи є наше прагнення сприяти європейській інтеграції України, європеїзації функціонування інститутів держави та суспільства, модернізації країни.

Ми прагнемо сприяти розвиткові українського суспільства на основі поширення демократичних цінностей, поваги до прав людини, верховенства права, принципів сталого розвитку, громадської участі, залучення України до загальноєвропейських політичних, економічних, соціальних, культурних та інформаційних процесів, а також ініціатив у сфері охорони довкілля.

Ми вважаємо політику Східного партнерства додатковою можливістю для України розвивати двосторонню, багатосторонню та регіональну співпрацю з Європейським Союзом та окремими державами — членами ЄС, країнами — партнерами по регіону. Переконані, що в рамках цієї політики громадянське суспільство України може реалізувати свій потенціал впливу на процеси національних реформ, політику відносин України з ЄС, посилення рівня співпраці в регіоні Східного партнерства.

Національна платформа має на меті активне інформування громадян України, представників громадянського суспільства, політиків, державних службовців та підприємців про програму Східного партнерства та про моніторинг і експертизу ключових політик у розрізі модернізаційного потенціалу реформ, пов’язаних із процесами європейської інтеграції. Нашою ціллю є посилення інституційної спроможності громадських організацій впливати на порядок денний реформ та міжнародної політики України.

Ми виступаємо за:

  • інтенсивну співпрацю України з усіма європейськими інституціями,
  • необхідність утворення органу державної влади, відповідального за питання Європейської інтеграції, або уповноваження вже існуючого,
  • послідовну реалізацію Європейської інтеграції як засадничого й пріоритетного напрямку державної політики.

Ми закликаємо Президента, Уряд та Верховну Раду України зробити все необхідне для виконання усіх зобов’язань, взятих Україною перед Радою Європи з метою якнайшвидшого зняття моніторингу й більш ефективного використання потенціалу нашого членства в цій організації для розбудови вільного й толерантного європейського суспільства та правової демократичної держави.

Ми закликаємо Президента, Уряд та Верховну Раду України пришвидшити виконання всіх зобов’язань, узятих Україною перед ЄС у рамках Порядку денного асоціації, Плану дій з лібералізації візового режиму та вступу до Європейського енергетичного співтовариства.

Київ, 29 січня 2011 року