Керівний комітет УНП провів перше засідання у 2019 році

22
Січ
2019
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ1 / РГ2 / РГ3 / РГ4 / РГ5

IMG_1073

18 січня відбулося перше в цьому році засідання Керівного комітету Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. В ньому взяли участь Національний координатор та координатори всіх робочих груп, Секретар Платформи, а також керівництво проекту «Громадська синергія».

IMG_1074Координатори Платформи підсумували діяльність Платформи у 2018 р., ключові досягнення, а також визначили напрями, де варто посилити роботу.

Як підкреслив Національний координатор УНП Геннадій Максак, завдяки проекту «Громадська синергія» УНП має унікальні можливості у порівнянні з іншими національними платформами (Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії та Азербайджану). Окрім аналітики, яка готується в рамках Форуму громадянського суспільства СхП, Платформа напрацювала власні аналітичні матеріали, а також власне реноме як на рівні Форуму, так і серед європейських стейкхолдерів.

Аналітика з оцінки виконання «20 ключових досягнень Східного партнерства» (1,2), яка була підготовлена у 2018 р., є затребуваною як на національному рівні, так і з боку інституцій ЄС – вже є попередні домовленості про подальшу співпрацю.  Окрім того, у 2018 р. Українській національній платформі вдалося суттєво посилити міжнародний напрямок – було організовано низку візитів журналістів з сусідніх країн, а також кілька двосторонніх форумів.

IMG_1077Загалом, як підкреслив Національний координатор, враховуючи складність управління коаліціями громадських організацій, більшість запланованих напрямів вдалося втілити. В той час, як на рівні ФГС СхП була набула чинності реформа, в рамках УНП була проведена перереєстрація членства – що дозволило краще структурувати Платформу та консолідувати її діяльність.

Координатори робочих груп відзначили позитивні досягнення та актуальні теми в рамках своїх груп, а також висловили побажання для оптимізації подальшої діяльності.

Зокрема, члени Керівного комітету погодились, що варто посилити адвокаційний напрямок діяльності, а також, як показав досвід 2018 р., існує суттєвий запит на поширення інформації про Східне партнерство та Українську національну платформу – зокрема, на регіональному рівні. Вони також зазначили, що варто продовжувати посилювати синергію між робочими групами, УНП та Українською стороною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, а також співпрацю з іншими національними платформами Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

IMG_1081Координатори обговорили ідеї заходів в контексті відзначення 10-ї річниці Східного партнерства, а також головування Румунії в Раді ЄС. Були визначені пріоритетні питання співпраці з органами влади і першочергові кроки для планування діяльності робочих груп у 2019 році. Крім того, обговорено необхідність напрацювання попереднього бачення щодо розвитку Східного партнерства після 2020 р.

Засідання відбулось за підтримки проекту “Громадська синергія”, що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом “Відродження”.