Громадськість братиме активну участь у наближення державної служби України до стандартів ЄС

18
Кві
2014
Категорії: Новини РГ 1 / РГ1 / Статті РГ 1

16 квітня 2014 року в місті Києві в межах діяльності РГ1 Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства відбувся експертний круглий стіл “Реформа державної служби: план дій в контексті євроінтеграційного курсу України”.

Представники організацій громадянського суспільства, експертних та академічних кіл обговорили актуальні питання реформи інституту державної служби в контексті виконання Україною зобов’язань в межах політичної частини Угоду про Асоціацію Україна-ЄС.

Україна має сумну історію з ухваленням нового законодавства про державну службу, оскільки новий закон так і не набув ще чинності, хоча парламент проголосував за нього ще у 2011 році. Крім того, сам закон викликав чимало експертних нарікань з боку SIGMA, оскільки не вирішував кардинальні проблеми: розмежування адміністративних та політичних посад, створення професійного сталого вищого корпусу державних службовців. Чимало залишається питань і до процедур добору державних службовців.

Як зазначив у своєму виступі перший віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Костянтин ВАЩЕНКО, важливо забезпечити відповіді  стимули та умови, щоб державна служба сприймалася не лише як місце роботи, а в першу чергу як можливість реалізувати себе в професійному плані.

Найбільш гострим виявилося також питання практики періодичних скорочень державних службовців на певний відсоток. Хоча аналіз статистичних даних показує, що будь-яке скорочення в подальшому призводило до зростання кількості тих же державних службовців. Учасники зійшлися в думці на тому, що не заперечуючи необхідність застосовувати скорочення державних службовців, виходячи з економічної ситуації в країні, все ж таки варто послуговуватися принципом збереження ефективності роботи тих чи інших органів влади.

На жаль, на сьогодні не спостерігається відповідного урядового замовлення на здійснення реформи державної служби, хоча суспільство в очікуванні змін в цій сфері. Громадяни прагнуть отримувати якісні адміністративні послуги, які надаються професійно підготовленими державними службовцями. У своєму виступі радник Уряду Молдови Іванна ІБРАГІМОВА акцентувала увагу на необхідності розвитку програм лідерства серед державних службовців та повноцінного впровадження компетенційного підходу в управлінні людськими ресурсами в сфері державного управління.

Не втрачає своєї актуальності і впровадження електронного врядування, що дозволить в значній мірі підвищити якість та доступність державних послуг для громадян, спростити процедуру та скоротити адміністративні витрати, підвищити якість адміністративних та управлінських процесів,

Результати обговорення вирішено взяти за основу для вироблення чітких пропозицій громадськості щодо конкретних кроків та напрямків реформування державної служби з метою наближення її до стандартів ЄС. Робота буде продовжена в форматі напрацювання проектів відповідних нормативно-правових актів та подальшого їх адвокатування.