Експерти Робочої групи 3 УНП взяли участь у парламентських слуханнях щодо зміни клімату

07
Лип
2018
Категорії: Новини / Новини РГ 3 / РГ3

36596371_2142703685771171_6271526046076502016_n

Експерт зі зміни клімату Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Тарас Бебешко 4 липня взяв участь у парламентських слуханнях на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату».

Упродовж останніх десятиліть у світі спостерігаються незмінні процеси нагрівання атмосфери та океану, зменшення кількості снігу й танення льодовиків, підвищення рівня світового океану, збільшення кількості та частоти природних катаклізм.

Підвищення температури призводить до виникнення посух, лісових пожеж, деградації сільськогосподарських земель, скорочення біорізноманіття, зростання кількості та сили погодних екстремальних явищ тощо. Відбувається перерозподіл опадів, одні регіони стають більш посушливими, в інших – випадає непритаманна їм кількість опадів. Ці та інші проблеми зміни клімату, спричиняють економічні збитки, впливають на стан екосистем планети загалом, на життя і добробут населення, та стосуються кожного мешканця планети, зокрема і України.

Існують іще два важливих аспекти зміни клімату, на яких зупинився в своєму виступі експерт. Насамперед це те, що зміна клімату створює практично непередбачувані загрози для національної безпеки держави. При цьому, з іншого боку, зелена економіка та екологічне врядування – стають практично єдиним напрямком інноваційного прориву, що є життєво необхідним для існування України в ХХІ сторіччі.

Детальніше перелік проблем, яких торкнувся п.Тарас Бебешко, дивіться у тезах виступу (Tezy).