Чи сприяють програми транскордонного співробітництва ЄС розвитку Івано-Франківської області? – презентація дослідження

21
Лют
2018
Категорії: Новини / новини проекту "Громадська синергія" / Новини РГ 2 / новини членів УНП / РГ2

Івано-Франківськ 1ed

В 2014 році в Івано-Франківській області було реалізовано 5 проектів міжнародної технічної допомоги на суму понад 1,3 млн. євро в рамках програм транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП) 2007-2013 рр. Спрямованість цих проектів узгоджувалась із попередньою стратегією економічного та соціального розвитку області,   що, в підсумку, підсилило результати її виконання. Про це говориться в результатах дослідження, яке експерти Громадського центру «Ділові ініціативи» презентували 14 лютого в Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

Наразі Івано-Франківська область бере участь у трьох спільних операційних програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014–2020 рр., які спрямовані на поглиблення співробітництва в прикордонних регіонах для прогресу у вирішенні існуючих соціальних, економічних, інфраструктурних та екологічних проблем.

Івано-Франківськ 3ed

Однак через те, що стратегія області лише частково узгоджується з положеннями європейських програм транскордонного та територіального співробітництва, а також Угодою про асоціацію Україна-ЄС, потенціал такого співробітництва використовується недостатньо. Зменшення кількості проектів, реалізованих в 2014-2016 рр. в рамках програм транскордонного та територіального співробітництва пояснюється тим, що представники публічної влади Івано-Франківської області, які беруть участь в роботі Спільних моніторингових комітетів, недостатньо активно лобіюють інтереси області. Експерти надали рекомендації представникам місцевих органів виконавчої влади та  місцевого самоврядування, які відповідають за реалізацію стратегії області, що мають виправити наявну ситуацію: більше зусиль спрямувати на просування інтересів області в Спільних моніторингових комітетах, тісніше співпрацювати з громадськими організаціями області, надавати консультативну допомогу громадським організаціям про можливі напрямки реалізації проектів, а також  повну інформацію з цих питань.

Івано-Франківськ 2

Довідкова інформація: круглий стіл проводився в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Метою проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей»  є підвищення ефективності виконання регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України  (в т.ч. в контексті використання Україною допомоги з боку ЄС) через посилення позитивного синергетичного ефекту від взаємодії програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.

За додатковою інформацією звертайтесь до Сергія Саварина (savaryns@gmail.com, +380 98-480-9175, +380 66-873-5521) або Ковальчук Оксани  (okovalchuk@email.ua, +380 50-433-4342).

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕС-РЕЛІЗ: Press release_Ivano-Frankivsk_14.02.