Анонс: 1 листопада відбудеться експертне обговорення щодо адаптації законодавства ЄС у галузі сільського господарства

30
Жов
2017
Категорії: Анонси / Анонси РГ 3 / новини проекту "Громадська синергія" / новини членів УНП / РГ3

1 листопада у Києві відбудеться круглий стіл на тему «Адаптація до законодавства ЄС: у фокусі малі та середні виробники аграрної продукції».

Відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом, в галузі сільського господарства нам необхідно адаптувати та запровадити 44 акти права ЄС. Відтак вже сьогодні профільні відомства – Міністерство аграрної політики та продовольства та Міністерство екології та природних ресурсів – працюють над нововведеннями, які дозволять підвищити конкурентоспроможність українських сільгоспвиробників, збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції з високою доданою вартістю, а також сприятимуть розвитку зеленої економіки. Нові правила бізнесу та природокористування стосуватимуться всіх аграріїв –  як великих аргокомпаній, так і дрібних виробників.

Що означатимуть глобальні зміни для конкретного сільгоспвиробника – головна тема дискусії. А її мета – спільними зусиллями громадських організацій та експертів з питань сільського господарства, екології і сталого розвитку виробити адекватну програму підтримки малих та середніх сільгоспвиробників.

Дата заходу: 1 листопада 2017, 13:00 – 17:00.

Місце заходу: Київ, вул. Володимирська, 55, Великий конференц-зал Національної академії України.

У фокусі дискусії найбільш проблемні питання:

- як і які правила ЄС ми збираємось впровадити відповідно до Угоди про Асоціацію;

- як виробникам конкретних галузей адаптуватися до стандартів ЄС;

- як виконати вимоги системи контролю безпечності харчових продуктів, яка вже починає працювати в Україні;

- як розібратися у базових визначеннях та термінології;

- як врахувати екологічну складову;

- де знайти необхідну інформацію.

Ключові спікери:

- Олена Березовська, координатор робочої групи з розвитку органічного виробництва та нішевих культур офісу підтримки реформ Міністерства аграрної політики та продовольства України;

- Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

-  Тамара Малькова, Міжнародна благодійна організація «Інформаційний центр «Зелене досьє»;

-  Марта Руда, Інститут дослідження адаптації законодавства;

- Олександр Лозовицький, начальник відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання в АПК, Міністерство аграрної політики та продовольства України;

-  Роман Корінець, координатор робочої групи з розвитку сільських територій, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Офіс підтримки реформ;

- Юрій Оглашений, експерт проекту «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні»;

- Руслан Білик, експерт швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні».

Додаткова інформація:  +380 44 222 7762, greendossier@gmail.com

Проект «Підвищення поінформованості малих сільськогосподарських виробників щодо адаптації до європейського законодавства впроваджується Міжнародною благодійною організацією «Інформаційний центр «Зелене досьє» в партнерстві зі Спілкою виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та громадською організацією «Інститут дослідження адаптації законодавства».

Проект впроваджується за сприяння ЄС та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках Проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.