18 березня 2021 року в онлайн режимі відбулося засідання РГ2 УНП «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС»

23
Бер
2021
Категорії: Новини / Новини РГ 2 / новини членів УНП / РГ2

скрін1_18.03.2118 березня 2021 року на платформі ZOOM відбулося засідання Робочої групи 2 «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС».

Основною метою засідання було ознайомитися з діяльністю членів РГ2, яку вони здійснювали протягом 2020 року та напрацювати бачення і позиціонування РГ2  на 2021 рік.

Знайомство та обговорення діяльності членів РГ2.

скрін2_18.03.21Учасники, використовуючи інтерактивну дошку падлет, ділилися своїми досягненнями, ініціативами та дослідженнями, що стосуються напрямків діяльності РГ2, які реалізовували протягом 2020 року.

 

 

 

Планування діяльності  РГ2 до кінця 2021  року

скрін3_18.03.21Учасниками засідання було окреслено актуальні теми для РГ2:

1. Зелена економіка

2. Циркулярна економіка

3. Розвиток МСП

4. Гармонізація цифрових ринків

5.Соціальне підприємництво

Важливе місце посідає підвищення експертного потенціалу членів РГ2 з подальшим включенням до експертної бази Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Учасниками засідання було обговорено важливість підвищення  рівня знань з питань політики Східного Партнерства, участі України в Східному Партнерстві, процедури подання звернень та заяв, діяльності Форуму громадянського суспільства і його структурних елементів, а також отримання навичок з написання аналітичних документів, використання візуальних інструментів в аналітиці, цифрових інструментів у своїй діяльності та здійснення спільних адвокаційних і інформаційних кампаній.

Визначення спільних напрямків діяльності членів РГ2

скрін4_18.03.21Основними спільними напрями було визначено:

1.Проведення досліджень та експертизи з актуальних тем

2.Спільні проєкти, ініціативи та заходи

3.Активна участь членів РГ2 у тематичних  панелях Форуму

4.Спільні навчання та обмін досвідом

5.Спільні заяви та звернення

Також особливу увагу потрібно буде приділити оновленням Угоди, які передбачають наступні напрямки: оновлення Додатків – поглиблення секторальної інтеграції; оновлення торговельних (тарифних та нетарифних) параметрів – збільшення обсягів безмитного експорту на ринок ЄС та усунення нетарифних заходів, що обмежують торгівлю з ЄС. Слід переглянути основи нашого діалогу з ЄС, зокрема у сфері електронних комунікацій, технічного регулювання, заснування підприємницької діяльності та торгівлі послугами.

Внутрішня комунікація та спільні навчання членів РГ2

Важливим аспектом ефективної діяльності РГ 2 учасники бачать в налагодженні зовнішньої та внутрішньої комунікаційної політики РГ2 УНП. Таким чином, було запропоновано використовувати усі можливі канали комунікації, а саме e-mail розсилка, закриті групи у соціальних мережах тощо. Ще однією пропозицією членів групи було проведення внутрішніх інформаційно-навчальних заходів.

Також було піднято питання щодо напрацювання пропозицій та коментарів до Регламенту Європейського Парламенту та Ради щодо створення Інструменту сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва, в рамках якого надаватиметься технічна допомога Україні.

 

Інформація надана координаторкою РГ2 УНП ФГС СхП Іриною Куропась

лого